Mācīšanās, organizēšana, grāmatas lasīšana, televizora skatīšanās, zeķu adīšana un kaķa glaudīšana – šīs visas ir ļoti jaukas nodarbes, bet laiku pa laikam būtu vajadzīgas arī pārmaiņas. Pārmaiņām lieliski noderēs datorspēļu spēlēšana.
Lai gan tiešsaistes spēles un dažādas kāršu spēles (piem. pasjansu) iespējams spēlēt visos planšetdatoros, datoros un portatīvajos datoros, tomēr ar mūsdienīgām grafiskām spēlēm tie diemžēl netiek galā. Šeit arī spēlē iesaistās spēļu datori.
Lai gan mēs galvenokārt specializējamies lietotu biznesa klases datoru un portatīvo datoru tirdzniecībā, kas parasti nav paredzēti spēlēm, diezgan daudz produktu mūsu produktu klāstā spēj apstrādāt 3D spēles.
Azartisks spēlētājs noteikti ik pēc pāris gadiem iegulda ievērojamu summu savā datora komplektācijā, jo katru gadu tiek pārdotas arvien sarežģītākas un resursietilpīgākas spēles un pāris gadus veci datora komponenti vairs neiet līdzi laikam un nespēj nopietnam spēlētājam nodrošināt pietiekamu kvalitāti. Tāpēc spēlētāji maksimāli iegulda datoros, nemitīgi pērkot jaunus datorus vai apgreidojot esošā datora videokarti, procesoru vai operatīvo atmiņu.
Kas ir t.s. svētdienas spēlētājs, tam tehnika nespēlē tik lielu lomu un nav nepieciešami maksimāli iestatījumi/kvalitāte, jo tie nespēlē tikko veikala plauktos nonākušas spēles. Svētdienas spēlētāji sev iegādājas lietotus spēļu datorus vai datorus, kas paredzēti darba veikšanai, bet tiek galā arī ar datorspēļu startēšanu pietiekami labā kvalitātē.
Tieši šādi mazlietoti datori ir arī mūsu produktu klāstā. Datori, ar ko var paveikt vajadzīgo darbu vai skolas lietas un ar ko, ja nepieciešams, var arī atpūsties. Kā jau minēju, tad visi datori un portatīvie datori tam tomēr neder, bet neuztraucies, drīz arī Tu pratīsi atšķirt šos datorus.
Pirmais jautājums visticamāk tev ir šāds – vai spēlēšanai izvēlēties stacionāro vai portatīvo datoru? Atbilde uz to ir ļoti vienkārša. Ja Tu savu datoru līdzi nenēsā, tad iesaku izvēlēties stacionāro datoru, ko, ja nepieciešams, varēsi labāk atjaunināt (videokarte, operatīvā atmiņa, procesors). Taču ja plāno datoru ik pa laikam nest līdz, tad dabiski izvēlies portatīvo datoru, jo Tu taču netaisies kaklā karināt smagu kasti 🙂
Bet kā atšķirt spēļu datorus no citiem datoriem? Visbūtiskākā ir atsevišķas grafikas kartes (videokartes) esamība. Ja esi lasījis mūsu agrākos apskatus, tad noteikti esi ievērojis, ka vienmēr esmu izcēlis informāciju, kādu grafikas karti izmanto konkrētais portatīvais vai stacionārais dators. Un tā kā tikai no grafikas kartes nosaukuma nav iespējams kaut ko pateikt, tad vienmēr esmu uzsvēris, vai runa ir par integrētu vai atsevišku grafikas karti.
Vairums biznesa klases datoru izmanto integrēto grafikas karti, kas izmanto operatīvās atmiņas resursus, t.i., tiem nav savas atmiņas. Šo grafikas karšu pluss ir zemais energopatēriņš, kas, runājot par portatīvajiem datoriem, ir ļoti svarīgs, jo nodrošina ilgāku akumulatora darbību. Atsevišķām grafikas kartēm ir sava maināmā atmiņa un grafikas procesors, kas ir speciāli paredzēts attēlu apstrādei un līdz ar to samazina arī procesora slodzi.
Patiesībā ir ļoti vienkārši atšķirt grafikas kartes. Visi portatīvie datori vai stacionārie datori, kam kā videokarte ir atzīmēta “Intel HD” un modeļa numurs, ir aprīkoti ar integrētu videokarti. Bet tie, kam ir atzīmēts “nVidia” vai “AMD”, ir ar atsevišķām grafikas kartēm, kas ir jaudīgāki arī datorspēļu spēlēšanā. Šie divi ir vienīgie ražotāji, kas gatavo atsevišķas grafikas kartis un tie viegli paliek atmiņā.
No datoru komponentiem būtisks ir arī procesors un operatīvā atmiņa. Lielākoties visiem biznesa klases portatīvajiem datoriem lietošanā ir labākie Intel Core i procesori, līdz ar to latiņa zemāk nolaista netiek. Populārākajiem Intel Core i3 procesoriem lielākoties atsevišķas grafikas kartes netiek piedāvātas. Intel Core i5 un i7 lokā savukārt varētu dot priekšroku četru kodolu procesoram (ar MQ vai HQ atzīmi), kas ir jaudīgāks par divu kodolu procesoru.
Attiecībā uz operatīvo atmiņu vienmēr ir spēkā stingrs noteikums – jo lielāka, jo labāk un izņēmums šeit nav arī spēļu datori. Optimāls atmiņas daudzums spēlēšanai ir 8-16GB.
Kā iepriekš minēju, lietoti spēļu datori nav spējīgi apstrādāt vissvaigākās datorspēles, jo tās prasa ļoti jaudīgu aparatūru. Lai uzzinātu, kādām spēlēm ir piemēroti konkrēti spēļu datori, būtu jāapskata spēļu minimālās un ieteicamās aparatūras prasības. Iegooglējot nosaukumu ar atslēgas vārdu “minimum system requirements” un “recommended requirements”, iegūsi precīzu informāciju, cik jaudīgs dators nepieciešams konkrētajai spēlei.
Vai izmanto, piemēram, https://www.pcgamebenchmark.com, ievadi esošo vai iegādājamā datora rādītājus (procesors, grafikas karte, operatīvā atmiņa, operētājsistēma) un iegūsi sarakstu ar visām datorspēlēm, ar kuru startēšanu Tavs dators spēs tikt galā. Ir arī daudz līdzīgu šādu platformu un talkā nāk arī Google.
Lai Tev nenāktos pa vienam pārskatīt visus mūsu stacionāros un portatīvos datorus, zemāk izceļu dažus spēļu datorus, kas ir pieejami mūsu produktu klāstā raksta rakstīšanas brīdī.